UWAGA! Program wizyt w fabryce Toyoty w Wałbrzychu oraz Jelczu-Laskowicach został wznowiony z uwzględnieniem zasad ochrony związanych z Covid-19. Prosimy o zapoznanie się z informacjami poniżej.

Fabryki Toyoty w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach zapraszają chętne firmy, szkoły i uczelnie do zwiedzania naszych zakładów i poznania systemu produkcyjnego Toyoty. Do Państwa dyspozycji są duże sale konferencyjne, wykwalifikowana kadra, miła atmosfera i najważniejsze: unikalny systemy produkcyjny Toyoty – Toyota Production System. Wizyty firm są odpłatne a zebrane w ten sposób środku przekazywane są na realizację projektów Funduszu Toyoty – Dobre Pomysły zmieniają nasz Świat, który zakłada rozwiązywanie problemów i podniesienie poziomu życia lokalnej społeczności (więcej o Funduszu Toyoty >>>> link).

Zwiedzanie

Zakłady Toyoty może zwiedzić grupa licząca do 30 osób, w tym max. 10 osób może być niezaszczepiona. Reszta osób powinna być zaszczepiona lub posiadać ważny test na obecność Covid-19. (przyjmujemy tylko zgłoszenia grup zorganizowanych minimum 10 osób)

Standardowa wizyta organizowana jest w jednym z dni tygodnia od poniedziałku do piątku  w godzinach 09:30 – 13:30/15:00, trwa ok. 4-5 godzin czasu w zależności od wyboru jednej z dostępnych opcji. Raz w miesiącu przyjmujemy wycieczki ze szkół i uczelni.

  1. Opcja 1 (300 PLN netto/osoba)*
   – prezentacja zakładu i zasad BHP – ok. 30 min,
   – zwiedzanie hal produkcyjnych (elementy systemu produkcyjnego Toyoty, proces produkcji skrzyń biegów lub silników) – ok. 90 min.,
   – sesja pytań i odpowiedzi – ok. 30 min.
  1. Opcja 2 (500 PLN netto/osoba)*
   – prezentacja zakładu i zasad BHP – ok. 30 min
   – zwiedzanie hal produkcyjnych (elementy systemu produkcyjnego Toyoty, proces produkcji skrzyń biegów lub silników) – ok. 90 min.
   – działalność Kaizenowa, system motywacji i promocji Kaizenów – ok. 60 min.
   – sesja pytań i odpowiedzi – ok. 30 min
  2. Opcja 3 (bezpłatna – wizyta szkoły/uczelni)
   – prezentacja zakładu i zasad BHP – ok. 30 min,
   – zwiedzanie hal produkcyjnych (elementy systemu produkcyjnego Toyoty, proces produkcji skrzyń biegów lub silników) – ok. 90 min.,
   – sesja pytań i odpowiedzi – ok. 30 min.

   Przyjmujemy tylko wizyty szkół średnich i wyższych.

*Kwota w przypadku wizyty firm. Środki przekazywane są na zasadach fundraisingu poprzez podpisanie umowy darowizny pomiędzy firmą odwiedzającą TMMP a fundacją administrującą Funduszem Toyoty – Fundacją Edukacji Europejskiej.
Kontakt: Grzegorz Kruszyński tel. 601 262 182, e-mail: grzegorz@fee.pl.

Obiad

Drodzy Państwo standardowo katering zapewnia Toyota Motor Manufacturing Poland i gwarantujemy herbatę, kawę, wodę lub sok. Na terenie fabryk funkcjonują stołówki prowadzone przez zewnętrznego operatora – firmę Compass i w związku z tym możliwe jest spożycie obiadu w przerwie zwiedzania. Dostępne są 3 posiłki mięsne, jedno danie japońskie, jedno danie jarskie, dwie zupy oraz bar sałatkowy. Koszt posiłku waha się od 15 do 25 złotych za osobę w zależności od dokonanego wyboru. Obiad można dodatkowo zamówić wypełniając odpowiednią rubrykę w elektronicznym formularzu wizyty. Płatność dokonywana jest na miejscu kartą płatniczą lub poprzez fakturę przelewową.
Jeżeli życzą sobie Państwo coś ekstra, bardzo prosimy o kontakt z naszą firmą kateringową i indywidualne ustalenie menu i cennika za niestandardowe usługi. W sprawach rozliczeń za posiłki także proszę kontaktować się indywidualnie z firmą Compass. Poniżej dane kontaktowe:

Compass Group Poland Sp. z o.o.
Paweł Głowicki
tel: 518-747-848
email: toyota.walbrzych2@compass-group.pl

Zasady BHP:

Z uwagi na pandemię koronawirusa oraz charakter prowadzonej działalności na terenie fabryk wprowadziliśmy następujące środki ochrony osobistej oraz bezpieczeństwa.

Środki ochrony związane z Covid-19 / wytyczne dla uczestników:

 1. Zmierz temperaturę ciała przed wyjazdem do fabryki. Przed wejściem do fabryki zostanie dokonany powtórny pomiar temperatury ciała. W przypadku wyniku 37,5 stopnia Celsjusza lub i powyżej wejście na teren zakładu będzie niemożliwe.
 2. Często myj i dezynfekuj ręce (przed wejściem oraz na terenie fabryki dostępne są dozowniki z preparatem dezynfekującym).
 3. Obowiązkowo zasłoń nos i usta i noś maskę/przyłbicę w pomieszczeniach zamkniętych.
 4. Ubrania wierzchnie trzymaj na swoim krześle (prosimy nie korzystać z wieszaków).

 

Elektroniczny system rezerwacji wizyt

Dla ułatwienia rezerwacji wizyty stworzyliśmy dla Państwa aplikację, która w intuicyjny sposób przeprowadzi przez cały proces rejestracji. W kalendarzu poniżej są zaznaczone wszystkie możliwe daty zwiedzania fabryki (pole zaznaczone na niebiesko) . W każdym tygodniu mają Państwo do dyspozycji dwie daty, w których może odbyć się zwiedzanie. Po wyborze jednej z nich, druga automatycznie zostaje usunięta. Dodatkowo wprowadziliśmy opcję dopisania się do już zarezerwowanej wycieczki. Jeśli nie są Państwo w stanie zebrać grupy  10 osobowej, wtedy można wybrać datę, w której jest już zarezerwowana wycieczka przez inną firmę (pole zielone). Każde pole, w którym jest możliwość rezerwacji wycieczki lub dopisania się do już istniejącej rezerwacji, posiada informację o ilości wolnych miejsc. Jeżeli w danym miesiącu rezerwacji dokona szkoła to ta informacja także zostaje zaznaczona w kalendarzu.

Kroki Rezerwacji:

 1. W pierwszej kolejności należy zarejestrować się na stronie do rezerwacji wizyt.
 2. Po rejestracji należy wybrać interesującą lokalizacje wizyty (Wałbrzych lub Jelcz-Laskowice), miesiąc a następnie datę wizyty z kalendarza i zalogować się do systemu.
 3. Następnie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Formularz musi być wypełniony w 100 % zgodnie z wskazówkami w nim zawartymi. Po wypełnieniu formularza należy wcisnąć klawisz „Wyślij”.
 4. Następnie pojawi się formularz z uczestnikami, który także należy wypełnić i na koniec wcisnąć klawisz „Wyślij”.
 5. Po wysłaniu formularzy zostaną Państwo przekierowani do swojego panelu użytkownika, w którym w tabeli będzie wyświetlona Państwa wizyta/wizyty. Po kliknięciu przycisku „Edytuj” mają Państwo możliwość dopisania kolejnych użytkowników pod warunkiem, że nie została przekroczona maksymalna liczba zwiedzających.
 6. Po wypełnieniu całego formularza prosimy oczekiwać maila potwierdzającego rezerwację wycieczki, w którym dodatkowo będzie dołączona umowa oraz namiary na osobę odpowiedzialną za kwestie finansowe związane ze zwiedzaniem. Płatności należy dokonać najpóźniej tydzień przed datą zwiedzania.
 7. Kolejnym etapem jest weryfikacja wniosku przez Administratora wycieczek. Po weryfikacji otrzymają Państwo maila z informacją czy wycieczka została zaakceptowana czy odrzucona. Takiego maila należy spodziewać się ok. dwóch dni po dokonaniu rezerwacji. Wraz a mailem zostanie wysłana dokładna agenda zwiedzania oraz zasady BHP.

KONTAKT / KOORDYNATORZY WIZYT

Wałbrzych
Piotr Nowicki
Młodszy Specjalista ds. Corporate Affairs
tel. 74 8888 278
e-mail: pnowicki@toyotapl.com

Jelcz-laskowice
Marta Kowalczyk-Lachowska
Specjalista ds. Corporate Affairs
tel. 71 30 20 099
e-mail: mkowalczyk@toyotapl.com