Fabryki Toyoty w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach zapraszają chętne firmy, szkoły średnie i uczelnie do zwiedzania naszych zakładów i poznania systemu produkcyjnego Toyoty. Do Państwa dyspozycji są duże sale konferencyjne, wykwalifikowana kadra, miła atmosfera i najważniejsze: unikalny systemy produkcyjny Toyoty – Toyota Production System. Wizyty firm są powiązane z naszym programem funraisingowym – od każdego uczestnika firmy przekazują środki na realizację projektów Funduszu Toyoty – Dobre Pomysły zmieniają nasz Świat, który zakłada rozwiązywanie problemów i podniesienie poziomu życia lokalnej społeczności (więcej o Funduszu Toyoty >>>> link).

Zwiedzanie

Ze względów organizacyjnych fabryki Toyoty może zwiedzić grupa zorganizowana licząca do 24 osób. Z uwagi na przepisy korporacyjne nie przyjmujemy gości z firm konkurencyjnych (producentów pojazdów oraz silników i skrzyń biegów) za wyjątkiem wcześniej ustalonych wizyt benchmarkowych. Raz w miesiącu przyjmujemy wycieczki ze szkół i uczelni (ze względów BHP przyjmujemy tylko wizyty szkół średnich i wyższych).

Standardowa wizyta organizowana jest w jednym z dni tygodnia w godzinach 10:00 – 13:00/14:00 i trwa ok. 2,5h/3,5h w zależności od wyboru jednej z dostępnych opcji.

  1. Opcja 1 (300 PLN osoba)*
   – prezentacja zakładu i zasad BHP – ok. 30 min,
   – zwiedzanie hal produkcyjnych (elementy systemu produkcyjnego Toyoty, proces produkcji skrzyń biegów lub silników) – ok. 60-80 min.,
   – sesja pytań i odpowiedzi – ok. 30 min.
  1. Opcja 2 (500 PLN osoba)*
   – prezentacja zakładu i zasad BHP – ok. 30 min
   – zwiedzanie hal produkcyjnych (elementy systemu produkcyjnego Toyoty, proces produkcji skrzyń biegów lub silników) – ok. 60-80 min.
   – działalność Kaizenowa, system motywacji i promocji Kaizenów – ok. 45 min.
   – sesja pytań i odpowiedzi – ok. 30 min
  2. Opcja 3 (bezpłatna – wizyta szkoły średniej/uczelni)
   – prezentacja zakładu i zasad BHP – ok. 30 min
   – zwiedzanie hal produkcyjnych (elementy systemu produkcyjnego Toyoty, proces produkcji skrzyń biegów lub silników) – ok. 60-80 min.,
   – sesja pytań i odpowiedzi – ok. 30 min.W przypadku spóźnienia TMMP zastrzega sobie prawo do skrócenia wizyty ze względów organizacyjnych – dostępności sal i przewodników.

*Kwota w przypadku wizyt firm. Środki przekazywane są na zasadach fundraisingu poprzez podpisanie umowy darowizny pomiędzy firmą odwiedzającą TMMP a fundacją administrującą Funduszem Toyoty – Fundacją Edukacji Europejskiej. Kontakt: Grzegorz Kruszyński tel. 601 262 182, e-mail: grzegorz@fee.pl.  W przypadku wizyt firm szkoleniowych z klientami prosimy o wcześniejsze poinformowanie klientów o przekazanych środkach na Fundusz Toyoty do uczestników. Informacja ta dodatkowo będzie przekazana podczas prezentacji.


Obiad

Podstawowy catering w czasie wizyty zapewnia Toyota Motor Manufacturing Poland. Gwarantujemy herbatę, kawę, wodę lub sok oraz ciastka. Na terenie fabryk funkcjonują stołówki prowadzone przez zewnętrznego operatora – firmę Compass i w związku z tym możliwe jest spożycie obiadu po wizycie. Dostępne są trzy posiłki mięsne, jedno danie japońskie, jedno danie jarskie, dwie zupy oraz bar sałatkowy. Koszt posiłku waha się od 15 do 25 złotych za osobę w zależności od dokonanego wyboru. Obiad można dodatkowo zamówić wypełniając odpowiednią rubrykę w elektronicznym formularzu wizyty. Płatność dokonywana jest na miejscu kartą płatniczą lub poprzez fakturę przelewową.
W sprawach rozliczeń za posiłki także prosimy kontaktować się indywidualnie z firmą Compass. Poniżej dane kontaktowe:

 
Bussines Bar Sp. z o o.
Wałbrzych
Agnieszka Szostak
tel: 514 616 358
e-mail: catering.toyota@businessbar.pl
———————————————————————–
Compass Group Poland Sp. z o.o.
Jelcz-Laskowice
Kierownik Restauracji
Dorota Ciętak
tel. 505 129 009
e-mail: toyota.jelcz@compass-group.pl
 

Elektroniczny system rezerwacji wizyt

Dla ułatwienia rezerwacji wizyty stworzyliśmy dla Państwa aplikację, która w intuicyjny sposób przeprowadzi przez cały proces rejestracji. W kalendarzu poniżej są zaznaczone wszystkie możliwe daty zwiedzania fabryki (pole zaznaczone na niebiesko) . W każdym tygodniu mają Państwo do dyspozycji daty, w których może odbyć się zwiedzanie. Dodatkowo wprowadziliśmy opcję dopisania się do już zarezerwowanej wycieczki. Jeśli nie są Państwo w stanie zebrać grupy 10-osobowej, wtedy można wybrać datę, w której jest już zarezerwowana wizyta przez inną firmę (pole zielone). Każde pole, w którym jest możliwość rezerwacji wizyty lub dopisania się do już istniejącej rezerwacji, posiada informację o ilości wolnych miejsc. Jeżeli w danym miesiącu rezerwacji dokona szkoła, to ta informacja także zostaje zaznaczona w kalendarzu.


Kroki Rezerwacji:

 1. W pierwszej kolejności należy zarejestrować się na stronie do rezerwacji wizyt.
 2. Po rejestracji należy wybrać interesującą lokalizacje wizyty (Wałbrzych lub Jelcz-Laskowice), miesiąc a następnie datę wizyty z kalendarza i zalogować się do systemu.
 3. Następnie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Formularz musi być wypełniony w 100 % zgodnie z wskazówkami w nim zawartymi. Po wypełnieniu formularza należy wcisnąć klawisz „Wyślij”.
 4. Następnie pojawi się formularz z danymi uczestników, który także należy wypełnić i na koniec wcisnąć klawisz „Wyślij”.
 5. Po wysłaniu formularzy zostaną Państwo przekierowani do swojego panelu użytkownika, w którym w tabeli będzie wyświetlona Państwa wizyta/wizyty. Po kliknięciu przycisku „Edytuj” mają Państwo możliwość dopisania kolejnych użytkowników pod warunkiem, że nie została przekroczona maksymalna liczba zwiedzających.
 6. Po wypełnieniu całego formularza prosimy oczekiwać maila potwierdzającego rezerwację wycieczki, w którym dodatkowo będzie dołączona umowa oraz namiary na osobę odpowiedzialną za kwestie finansowe związane ze zwiedzaniem. Płatności należy dokonać najpóźniej tydzień przed datą zwiedzania.
 7. Kolejnym etapem jest weryfikacja wniosku przez Administratora wycieczek. Po weryfikacji otrzymają Państwo maila z informacją czy wycieczka została zaakceptowana czy odrzucona. Takiego maila należy spodziewać się ok. dwóch dni po dokonaniu rezerwacji. Wraz a mailem zostanie wysłana agenda zwiedzania oraz nasze zasady BHP.UWAGA! Ze względów organizacyjnych TMMP zastrzega sobie prawo do przesunięcia terminu (zaproponowania alternatywnej daty wizyty) najpóźniej trzy tygodnie przed planowaną wizytą.

KONTAKT / KOORDYNATORZY WIZYT

Wałbrzych
Karolinka Steciuk
tel. +48 889 057 245
e-mail: centrum@toyotapl.com

Jelcz-Laskowice
Marzena Tomczak
tel. +48 880 343 080
e-mail: receptiontmmp-j@toyotapl.com